PRYSK

Cyklistické okruhy

Fuchsova papírenská stezka

Fuchsova papírenská stezka

V roce 2014 byla vybudována stezka pro pěší, která mimo silnice a hlavní komunikace propojila Prysk s Českou Kamenicí. Jedná se o obnovu původní hojně používané komunikace, která kvůli provozu papírny v České Kamenici zanikla. Stezka slouží jak místním občanům jako nejrychlejší spojnice se sousedním městem, tak turistům jako ideální komunikace na kolo a výlety. Úklid stezky je zajišťován brigádnickou činností občanů obce.

Pohled z Kamzičí stezky

Kamzičí stezka

Enduro trasa pro cyklisty hledající těžké terény ve volné krajině. Stezka vede mimo hlavní cesty z Horního Prysku u vodárny přes Velké pole, Ovčácký vrch, Tetřeví vrch, Střední vrch, Břidličný vrch a končí u hřbitova v Dolním Prysku. Značena je jednak zelenými značkami s názvem okruhu a kvůli vandalům i šipkami a křížky nastříkané oranžovým sprejem.

Prasečí stezka

Prasečí stezka

Cyklistický enduro okruh začíná u hřbitova v Dolním Prysku propojovací pěšinou, která vás zavede i zpět na místo startu. Název jsme zvolili trochu zvláštní, ale prase, kamzík a jeleni jsou všude kolem nás a fandíme jim, protože tu vždycky byli, jsou a budou.