PRYSK

Planeta Prysk

Planeta Prysk

Mandala je kruhový dynamický obraz ukazující, jak se chaos stává harmonickou formou, začíná i končí v jednom středu. Když se na jakoukoli mandalu zadíváte, zjistíte, že je velmi dynamická. I zdánlivě statický dvojrozměrný obraz „ožije“, pokud se zadíváte do jeho středu. Barvy se začnou prolínat, míchat, točit – jakoby tančit. Pokud budete tento „tanec“ chvíli sledovat, zjistíte, že se Váš dech a tep se zklidňují, tělesné napětí se uvolňuje. Proto se již hotové mandaly používají pro získání energie, léčení, relaxaci, meditaci, či zklidnění.

V současné době se mandaly používají jako podpora při léčbě fyzických, psychických i psychosomatických obtíží. Mandala se využívá jako pomůcka při relaxaci či meditaci, ale také jako průvodce při poznávání jiných kultur, jejich bohů či filosofických systémů. Mandala může být nástrojem pro psychoterapii s prvky arteterapie, ale také prostředkem k sebepoznávání s prvky artefiletiky. Ať už se rozhodnete použít mandalu jakkoli, jistě bude obohacením Vašeho života.

Planeta Prysk je mandala o velikosti 2 x 2 metry, která se stala symbolem obce. Odráží se v ní motivy z Prysku a každý z umělců do ní vložil část svého umu.
Slavnostně byla mandala pokřtěna dne 28.6.2014 a jejím kmotrem se stal Matěj Ptaszek a Dobré ráno blues band.